Categories
Jaunumi

Aicina pieteikt dalību LTRK Zemgales biznesa kluba pasākumam 15.decembrī tiešsaistē

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK)  Zemgales reģiona nodaļa aicina uzņēmējus pieteikties dalībai LTRK Zemgales biznesa kluba pasākumam, kas tiek organizēts partnerībā ar SIA Factris un  notiks 15. decembrī tiešsaites platformā Zoom, no plkst. 13.00 līdz 15.30.

Jau vairāk kā gadu dzīvojam “new normal” realitātē, kas strauji mainījusi ierasto lietu kārtību. Vai jauns gads nes līdzi jaunas iespējas? Par to diskutēs Zemgales Biznesa dienā, liekot akcentu uz finanšu instrumentu pieejamību un valsts atbalsta programmām eksportspējas veicināšanai.

LTRK Zemgales biznesa kluba pasākumā par jauniem finanšu instrumentiem uzņēmumu izaugsmei 2022. gadā stāstīs finanšu institūcijas ALTUM valdes loceklis Jēkabs Krieviņš, norādot : “Nākamajā gadā ALTUM uzsāks jaunas valsts atbalsta programmas uzņēmējiem, kas būs mērķētas uz digitalizāciju un energoefektivitātes uzlabošanu. Šos redzam kā divus ļoti svarīgus uzņēmumu darbības aspektus, turklāt energoefektivitātes programma būs arī nozīmīgs instruments, lai palīdzētu uzņēmumiem piemēroties klimata pārmaiņu mazināšanas prasībām. Tāpat pasākumā pārrunāsim valsts atbalsta programmas mājokļu pieejamības veicināšanai.”

Savukārt LIAA direktora vietniece eksporta jautājumos Iveta Strupkāja informēs par valsts atbalstu eksportspējas veicināšanai. “Viens no valsts stratēģiskajiem mērķiem ir dubultot eksporta apmēru līdz 2027. gadam, sasniedzot 27 miljardu apgrozījumu ārējā tirdzniecībā. To nebūs iespējams paveikt, strādājot pa vecam, tādēļ valsts atbalsta instrumentus galvenokārt virzīsim tām nozarēm, kuras spēj radīt produktus ar augstāku pievienot vērtību. Mēs jau šobrīd redzam, ka konkurētspējīgāki ir tie uzņēmumi, kuri digitalizē un automatizē savu biznesu. Latvijas bankas un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) kopīgi veiktais pētījums apliecina, ka eksportā vismaz par 30% noturīgāki ir tie uzņēmumi, kuri izmanto valsts vai ES atbalstu ražošanas modernizācijai un savas produkcijas vai pakalpojumu virzīšanai ārvalstu tirgos”, saka I. Strupkāja.

Par alternatīvo finansējumu 2022. gadā runās SIA Factris Latvija izpilddirektors Kaspars Barons. LTRK valdes loceklis Jānis Lielpēteris klātesošos informēs par LTRK aktualitātēm.

Pasākuma noslēgumā notiks diskusija: “Jauns gads = jaunas iespējas”?, kurā dalību ņems finanšu institūcijas ALTUM valdes loceklis Jēkabs Krieviņš, Factris Latvija izpilddirektors Kaspars Barons, LIAA Direktora vietniece eksporta jautājumos Iveta Strupkāja , SIA Purenn Group direktors Rolands Lazdiņš un SIA Dižmežs valdes priekšsēdētājs Gunārs Mitris.

Dalība Biznesa dienas pasākumā ir  bezmaksas un tikai ar iepriekšēju reģistrāciju. Pasākumā piedalīties aicināts ikviens Latvijas uzņēmējs!

Reģistrācija: https://ieej.lv/2GE2F

Papildus informācija: jelgava@ltrk.lv I Tel. 28646086 (Baiba)

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments