Categories
Apskates objekti Piemiņas vietas

Skulptūra Jāzepa Vītola piemiņai “Mazais vijolnieks”

Skvērā pie Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Pasta ielā 1 atrodas izcilā komponista, Jāzepa Vītola piemiņai veltīta skulptūra – „Mazais vijolnieks” un piemiņas plāksne.

2013.gadā aprit 150 gadi kopš dzimis Latvijas kultūras un profesionālās mūzikas izglītības pamatlicējs, komponists un mūziķis Jāzeps Vītols. Pirmos četrus dzīves gadus J.Vītols pavadījis Jēkabpilī, viņa ģimene mitinājusies ēkā Pasta ielā 1 (pašreizējā Agrobiznesa koledža, tolaik tā bija Apriņķa skola (1820.g.), kurā skolotāja darbu pildīja J.Vītola tēvs).

Komponists savās atmiņās rakstījis: „Prasīju mātei, no kurienes man tāds vārds. Tanīs laikos, kad māte mani gaidījusi, Jēkabpilī parādījies mazs puika, bieži tas esot ar savu vijoli ieradies mātes durvju priekšā un skaisti spēlējis. Mātei tādā mērā iepaticies šis mazais puika, ka nolēmusi savu nākamo dēlu saukt par Jāzepu (kā mazo vijolnieku) un viņam būšot jāspēlē vijole”.

Skulptūru – sēdošs zēns, kas spēlē vijoli, ir izgatavojis viens no Latvijā vadošajiem tēlniekiem, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aigars Bikše. Skulptūra ir atlieta bronzā, un tās augstums ir aptuveni 80 centimetri.

Kontakti

E-pasts: tic@jekabpils.lv

Adrese: Pasta iela 1, pie Agrobiznesa koledžas

Tālrunis: +371 25905256

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments