Categories
Jaunumi

Sākusies aizraujoša tūrisma akcija “Nākamā pietura Zemgale”

Šonedēļ, 3. un 4. jūlijā, sākas aizraujoša tūrisma akcija jeb pasākumu cikls “Nākamā pietura Zemgale”, kur līdz pat 5. septembrim Zemgales amatnieki, mājražotāji, saimniecības, ražotnes, pilis, muižas un citi tūrisma pakalpojuma sniedzēji būs sarūpējuši īpašu izklaides programmu gan individuāliem ceļotājiem, gan ģimenēm ar bērniem – varēs apgūt daudz jauna, iepazīt iepriekš neatklātas vietas, darboties praktiski, smelties jaunas idejas, baudīt garšas un piedzīvojumus.

Pirmajā akcijas nedēļā ciemos aicina Dobeles, Auces, Tērvetes, Vecumnieku, Jēkabpils, Salas un Aknīstes apkārtnes. Vecumnieku un Skaistkalnes apkārtnē apmeklētājiem būs iespēja doties saldā ekskursijā pa bišu dravu “Dzintarlāse”, iepazīt amaranta eļļas ražošanu uzņēmumā “Life for Amarant”, izgatavot rotas, veidot keramikas traukus pie “Sidrabceramics” apskatīt Strūbergu ģimenes daiļdārzu un saimniecību “Upescelmiņi”, izzināt senās rakstāmlietas un darba rīkus muzejā “Sendienas”.

Dobeles un Tērvetes apkārtnē apmeklētāji varēs baudīt nedēļas nogali ķiršos – dārza apmeklējums, degustācija un 0,5 kg ķiršu līdzņemšanai par brīvu, apmeklēt mājas vīna “Auru Cīruļi” darītavu, eko glempinga “Kadiķi” atvēršanas svētkus; vairāk nekā 20 gadus senu šitake sēņu dārzu, Annas Brigaderes muzeju “Sprīdīši”, Pālēna medību muižu, apskatīt rožu dārzu, Latvijā lielāko orhideju kolekciju un eksotiskos dzīvniekus.

Savukārt Jēkabpils, Salas un Aknīstes tuvumā apmeklētājiem paredzēta stikla rotu darināšana un tējas maisījuma pagatavošana Pļavas muzejā, putnu vērošana Slates silos un putnu būrīšu veidošana, izjādes ar zirgiem Zasas muižas apkārtnē, sēļu tradīciju izzināšana, ēdiena gatavošana un rotaslietu darināšana amatniecības centrā “Rūme”, Gārsenes pils iepazīšana, seno sēļu ēdienu baudīšana, siera siešana un sviesta kulšana lauku sētā “Gulbji”, maizes cepšana un ekskursija pa Latvju zīmju parku amatu mājā “Rūķīši”, izbraucieni ar SUP dēļiem un kajakiem Daugavā; viesošanās un degustācija alus darītavā “Sēlija”.

Savukārt nākamajā nedēļas nogalē, 10. un 11. jūlijā, pasākumu cikls vedīs uz Kokneses, Pļaviņu un Jelgavas apkārtni. Kokneses viduslaiku pilsdrupās būs iespēja iejusties viduslaikos, izstaigājot moku kambari, Z/S “Janavas” varēs izkustināt pēdas baskāju takā, ar kuģīti “Gulbis” doties izbraucienā pa Daugavu, nodegustēt paipalu delikateses un citus gardumus pie “Olalā!” un “Bučers”. Apskates saimniecībā “Karlīnas” varēs aplūkot putnus, trušus un eksotiskus dzīvniekus, Lokstenes svētnīcā doties ekskursijā Dievturu kustības galvenajā svētnīcā, apskatīt Odzienas muižu un tās padomju auto un tehnikas kolekciju. Turklāt Latvijā darināto lietu veikals “Latvis dara” aicina uz braucienu ar SUP dēli ainaviskajā Daugavā.

Tikmēr Jelgavas novada apkārtnē ceļotāji varēs baudīt lauku labumus Mālkalnu ģimenes saimniecību “Blūdži”, radoši darboties un spēlēt orientēšanās spēles Elejas muižas parkā un Tējas namiņā, vērot skalu grozu pīšanas demonstrāciju Skalu pinumu darbnīcā, izzināt sēņu audzēšanas noslēpumus Šitaki sēņu audzētavā “Trubenieki”, doties ekskursijā kungu mājā un apskatīt zvanu kolekciju Lielplatones muižā, apmeklēt ziedu izstādi, mājražotāju tirdziņu Blankenfeldes muižā, kā arī gida pavadībā apskatīt pašu muižas ansambli.

Plašāks programmas apraksts un pilns nedēļas nogaļu piedāvājums pieejams Zemgales plānošanas reģiona mājaslapā www.zemgale.lv un vietējo tūrisma informācijas centru mājaslapās. Iepazīsties ar piedāvājumu, sagatavo nedēļas nogales programmu un ieplāno savu nākamo pieturu Zemgalē!

Apmeklējums objektos tikai ar iepriekšēju pieteikšanos.

Informāciju sagatavoja:

Ilze Lujāne

ZPR Sabiedrisko attiecību speciāliste

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments