Categories
Jaunumi

Jēkabpils rezidence stāsta par mātēm – uzņēmējām: Sintija Rotbarte

Jau rīt Latvijā un citviet pasaulē tiks atzīmēta Mātes diena.

Jēkabpils rezidence šogad par godu Mātes dienai ir nolēmusi stāstīt par mātēm –  uzņēmējām Jēkabpilī un tās apkārtnē. Mātēm, kuras, par spīti jau tā lielajai pienākumu nastai, ir spējušas gan būt labas mammas un izaudzināt savus bērnus, gan papildus tam uzsākt savu uzņēmējdarbību.

Šodien turpināt stāstīt par uzņēmējām, kuru stāsti mūs iedvesmoja!

Sintija Rotbarte

“Kāzu pasaule Aminata”

  1. Pastāstiet, kā Jūs uzsākāt savu uzņēmējdarbību? Kā radās ideja?

Uzņēmējdarbību sāku 2018. gada beigās, kā sen lolotu sapni. Sapni, kurš prasīja lielu spītību un iekšējo pārliecību, lai to īstenotu. Es tik ļoti ticēju, un tik ļoti vēlējos īstenot savu sapni, ka neviens nebija spējīgs mani apstādināt. Es redzēju savās domās to, cik daudz prieka un laimes mans bizness nesīs cilvēkiem! Es zināju, ka manam biznesam ir ļoti liela pievienotā vērtība! Kāzas ir viens no visskaistākajiem notikumiem cilvēka dzīvē, skaista sieviete, bez šaubām, ir laimīga sieviete! Tad pienāca brīdis, kad es sāku ne tikai pārdot citu dizaineru kleitas, bet šūt arī savas. Tas prieks veidot ko skaistu ir kā mākslas darbs, kas būs īstais dāmas svētku vakaram, un padarīs laimīgu kādu sievieti! UN, ja mājās ir laimīga sieviete, mājinieki to novērtē!

2. Kā ir būt mātei – uzņēmējai?

Ja es teiktu-tas ir viegli, es melotu. Uzņēmums ir jāattīsta, jālolo kā mazs bērns. No sākuma tas mierīgi guļ, tad sāk velties, rāpot, un tad sāk celties, nevaru sagaidīt kad sāks skriet! Patiesībā tik daudz ir jāapgūst, un jādara. Ilgi cīnījos ar sevi, mācījos sadalīt savus spēka resursus, lai darbā spēju domāt tikai par darbu, bet mājās nedomāt par to.

Vēl viena lieta, kas man šķita īpaši pievilcīga- brīvdienas. Vienmēr uzskatīju, ja es esmu pati sev priekšniece, tad arī brīvdienas man ir kad vēlos. Tā ir lielākā mirāža, uz kā var uzķerties.

3. Vai Jūs iesaistiet savus bērnus uzņēmējdarbībā? Vai bērni paši vēlas iesaistīties, vai nē?

Maniem puišiem uzņēmumā īsti nav interesanti, bet meita ir sajūsmā, jo regulāri tiek pie jaunām kleitām. Visi atgriezumi pārtop par maziem šedevriem. Katra vizīte pie mammas darbā vijas ar skaistu make-up un frizūru. Redzot kāzu kleitas un kurpes, meitai acis mirdz ne mazāk kā jebkurai no mums. Noteikti varu teikt, ka meitai viss ļoti patīk, bet puiši var no malas par mums priecāties un lepoties!

4. Atskatoties uz šajos gados paveikto, ja Jums būtu iespēja vēlreiz uzsākt uzņēmējdarbību, vai Jūs to darītu?

Bez šaubām, darītu to vēlreiz, es jūtu un ticu tam, ka esmu savā vietā! Mans darbs padara mani laimīgu! Es ticu tam, ka es padaru laimīgas arī citas sievietes.

5. Kāds būtu Jūsu novēlējums tām mammām, kuras vēlas uzsākt uzņēmējdarbību, vai vēl domā – darīt to vai nē?

Vēlme veidot savu biznesu ir tāds nopietns solis, tas nozīmē , ka Tu, mamma, kas šo lasa, ar domu par savu biznesu dzīvo jau kādu laiku. Šīs pārmaiņas, kuras vēlamies sveikt savā dzīvē, nāk konkrētos brīžos, un , ja Tu to neizdarīsi tagad, iespējams, dzīve pēc kāda laika Tev dos otru iespēju, bet, iespējams, Tu būsi viena no tām, kuras vecumdienās teiks: “Ja man būtu dota otra iespēja, es dzīvotu savādāk, es dzīvotu sev!”.  Dzīvo sev tagad!

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments